O mně

Mgr. Michaela Sobotíková

Zabývám se kreativním sebepoznáním pomocí výtvarných a imaginativních technik. Hledáním nových řešení a motivací.

Vedu sebepoznávací a tvořivé skupiny, poskytuji individuální konzultaci a koučování. Ve své práci vycházím z principů koučinku, využívám arteterapii a artefiletiku, aktivní imaginaci a relaxační techniky.

Taky se občas zastavíte a říkáte si kam dál? Nebo, že tudy to opravdu nejde. Povídáte si s přáteli v domnění, že na „to kápnete“? A ono se pořád nic neděje? Slova, věty, mluvení a mluvení a nic. Stále to stejné, ty stejné odpovědi.

Nabízím Vám možnost, podívat se na to kde jste na vlastním obrázku. Vytvořit na papír vlastní situaci, zorientovat se v tom co se děje a věnovat se pouze sobě. Ne jak by to kdo chtěl, ale jak to chcete Vy. Vždycky existuje cesta.

Na spolupráci je pro mne důležité

Individualita

Individuální přístup ke každému klientovi a jeho podpora v procesu sebepoznání a seberozvoje.

Respekt

Vzájemný respekt v procesu spolupráce. Respektování hranic klienta, zároveň osobní rozvoj.

Kreativita

Možnost nechat myšlenky volně plynout a tvořit to, co mysl nabídne.

Tvořivost

Tvořit dílo a sledovat, co úžasného vzniká s pocitem naprostého uvolnění a radosti z procesu. Bez kriterií a bez tlaku na výsledek.


Jak jsem se dostala k arteterapii a koučování

Moje cesta k arteterapii vedla přes studium grafologie, kde jsem se naučila vizuální symboliku písma. Získala přehled v psychologii a po 4 letém studiu, kdy jsem začala dělat rozbory písma jsem zjistila, že potřebuji s klientem dále pracovat. Koučování a motivace se mi osvědčila. Nabízí totiž aktuální řešení a posun.
Deset let praxe v propagační grafice a marketingu mě naučilo vizuální komunikace se zákazníkem a vedení týmu. V nynější době poměrně jednostranné komunikaci a protože propagace, na které jsem pracovala byla efektivní, ujistilo mě to, že cesta může být i opačná. To co působí zvenku, může léčit zevnitř.

Vzdělání / výcviky

V současné době jsem již třetím rokem v pětiletém výcviku Integrované psychoterapie Kno- Sa- Le na Ostravské univerzitě. Absolvovala jsem výcvik v Koučování u doc. PhDr. MUDr. Mgr. Radvana Bahbouha, Ph.D. Dále výcvik v arteterapii a artefiletice u PhDr. Bc. Mariany Štefančíkové Ph.D.,Ph.D.. Čtyřletý rekvalifikační kurz Grafologie, psychologie pro grafology a hlubinné psychologie. Roční studium a sebezkušenostní výcvik v Ateliéru arteterapie – Psychologie na Jihočeské univerzitě. Vystudovala jsem na Univerzitě Hradec Králové bakalářský obor Grafická tvorba – multimedia a následně jsem vystudovala magisterský obor výtvarná výchova pro střední školy a ZUŠ.

V ateliéru Psychologie radosti u PhDr. Ing. Evy Boháčkové jsem dva roky působila jako asistent psychologa a arte kouč na sebezkušenostních víkendech a artekoučovacích seminářích.

Další informace

Jsem rodačka z Pece pod Sněžkou a žiji v malebné vesnici na východě Čech s manželem, dvěmi dcerkami, pěti kočkama a jednou fenkou Rhodéského Ridgebacka, Aishou.

Mám ráda animované filmy, baví mě sledovat poselství, které dětem předávají, například odvážná Moana či Medvědí bratři.

Čtu většinou odbornou literaturu ale velmi mě zaujala kniha od cvičitele psů Millana Cesara: Co mě naučila smečka – příběhy psů, kteří změnili můj život.